14 Nisan 2016 Perşembe

Hızlı Uzayan Güçlü Saçlar İçin Bemiks & Çinko & Folik AsitMerhaba

Saç bakımında denediğimiz maske ve bakım yağlarını kullanmanın yanı sıra içten de takviye yapılması gerektiğini defalarca okuduğunuza eminim :) ''peki neler?'' sorusunun da birden çok cevabı var elbette, bu noktada sizlere yine kendi tecrübelerimi aktarıyor olacağım.


Öncelikle çinko ve B vitamini türevlerini sinameki gibi kürlerle dışarıdan az miktarda almaktansa içeriden de bir takviye yapalım. Yaz geliyor, saçımız bol klorlu havuz suyu ve deniz suyu ile buluşmak üzere.Semtimizin eczacısı ile 15dk'lık bir konuşmadan sonra çinko tercihimi Zinco 40 kapsül 50mg'dan yana kullandım. Yılların alışkanlığı bemiks olmadan olmaz elbette :) haftada 1 ampul az miktar suya ekleyip bir dikişte içeceğim. 

Folik asit konusunda biraz kararsız kaldım. Daha doğrusu eczacımızın elinde önerdiği kalmamıştı elime geçtiğinde buraya yine güncelleyerek ekleyeceğim.

Gelelim kullanım sıklığına:

Çinko 40 kapsül bittiğinde 2 ay ara vereceğim.
Vücutta birikmiyor ama çok yüklenmemekte, alıştırmamakta yarar görüyorum.

Bemiks fazla kullanımda şişkinlik ve kabızlık yapabiliyor, bir kutuda 5 ampul olduğu için çinko ile birlikte ilerlemesi amaçlı 8 günde bir kullanacağım.

Folik asit için şimdilik bir fikrim yok ama bir iki güne netleşmiş ve eklemiş olurum..


Şimdilik bu konuda benden bu kadar. Fikirleriniz tecrübeleriniz benim için çok kıymetli ve paylaşmanızı çok isterim. 

Sevgiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Önce bir bakalım ne yazmışsın :)