20 Eylül 2012 Perşembe

Baobab Yağı (Baobab Oil) Nedir Faydaları Nelerdir ?


Baobab Ağacı:
Baobab (Adansonia), ebegümecigiller (Malvaceae) familyasının Adansonia cinsinden Afrika ve Asya'nın tropikal bölgelerinde yetişen, yapraklarını döken ağaç türlerindendir.

Boyları 18 m'yi bulabilir. Gövde çevresi 30 m'yi, çapı 9 m'yi bulur. Bu yumuşak ve süngerimsi dev gövde, bir su deposu görevi yapar ve oran olarak yapraklar ile dallara göre çok büyük olduğu izlemini verir.


 Ağaç, dalların uçlarını aşağıya doğru sarkmasıyla bir kubbe biçimini alır.Olgun bir baobab ağacının 100.000 litreden fazla su depolayabildiği ve 5.000 yıl yaşayabildiğine yönelik iddiaları vardır. Meyvelerinin boyutu ve kokusu kavunu andırır.Baobab Yağı:


İçerdiği Yağ Asitleri:
Oleik Asit: %30-42
Palmitik Asit:%18-30
Stearik Asit:%2-9
Linoleik Asit: %20-35


Baobab tohumları sağlıklı bir cilt için gerekli olan A, C, D, E, F Vitaminleri ve  beta-karoten, amin asitler, tartarik asiti yüksek miktarda içerir.
Baobab yağı soğuk presleme yöntemiyle elde edilir. Kokusu hafif çatlak notalar barındırır ve çok güzeldir.

Kuruyan ve susuz kalmış, tahriş olmuş ciltleri yatıştırır,  nemlendirir, güneş yanıklarının hızlı iyileşmesini sağlar.Cilt tarafından kolay emilir ve cildin elastikiyetini arttırır,  yaşlanma etkileriyle savaşır cilt dokusunu, hücre yenilenmesini destekler.

 Güçlü antioksidan görevi görür, erken yaşlanmaya karşı cildi korur, lekeleri ve izleri azaltır. Çatlakların önlenmesinde de ön plana çıkmaktadır ve özellikle hamile kadınların yardımcısıdır.

Baobab yağı, saç bakımında da bir adım öne çıkmaktadır. Saç ve saçlı deride çabuk ve kolay emilir, açılmış saç pulcuklarını, kırılmış saç köprülerine, güçlü şekilde nem ve elastikiyet kazandırarak saçı ve saçlı deriyi besler. Baobab Yağı egzama ve sedef, ciltte oluşan skarlaşma, dermatit  ve cilt kanseri  hastalığının tedavisinde de iyileşmeye yardımcıdır.

Baobab Yağı Nasıl Kullanılır:
Saç kreminize 5-10 damla ekleyebilirsiniz (kreminizin büyüklüğüne göre), duştan sonra hafif nemli cilde masaj yapılarak sürebilirsiniz.

Vücut kreminize 4-5 damla baobab yağı ekleyebilir homojen şekilde karıştırıp kullanabilirsiniz.

Haftada 2-3 gece saç derisine ve saç boylarına sürüp, saçınızda tüm gece bırakıp sabah bitkisel içerikli (sls ve türevlerini, tuz içermeyen) şampuanınız ile yıkayabilirsiniz.
Vücut kreminize 4-5 damla baobab yağı ekleyebilir homojen şekilde karıştırıp kullanabilirsiniz.

El nemlendiricinize 4-5 damla baobab yağı ekleyip bu şekilde kullanabilirsiniz.

Yüz ve boyun temizliğinizi yapıp, yüzünüze 4-5 damla, boyun kısmınıza 3-4 damla baobab yağını parmak uçlarınız ile aşağıdan yukarıya olacak şekilde masaj yapabilirsiniz.

Deryalı Günler Programında Baobab Yağı...
http://www.youtube.com/watch?v=wsJ_XJoGbnQ&feature=plcp

Orjinal baobab yağı nasıl anlaşılır?
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ABuF7qrsRr0

Orjinal Baobab Yağına Nasıl Ulaşıp Satın Alabilirsiniz..
https://www.doakozmetik.com/default.asp?git=9&urun=123

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Önce bir bakalım ne yazmışsın :)