4 Eylül 2012 Salı

Karışımlarımın Malzemeleri ve Oranları


---- Nemlendirici ----

* 100ml Fesleğen Kremi yada Melisa Kremi ( 1 y. kaşığı fesleğen, 1 y. kaşığı melisa kremi şekilinde de olabilir)
* 10ml saf e vitamini

# Eski nemlendirici kabınızı sıcak suyla ve deterjan ile güzelce dezenfekte edip durulayın, kremi koyup 10ml saf e vitamini ilave edin, iyice homojen olana kadar karıştırın oldu size çok güzel bir nemlendirici. Özellikle tca sürecinde bunu öneriyorum artık çünkü saf e vitamini cildin çok daha hızlı toparlanmasına yardımcı oluyor. Malum e vitamini hücre yenileyicidir. Cildinizdeki değişimi gün gün seyredin...
(melisa, fesleğen, laktik asit, pirinç kepeği yağı kısaca diğer ürünleri aldığınız yerden alabilirsiniz)

Günlük yada gece kullanımına uygundur


---- Yağ Karışımı ----


* 1 y. kaşığı Pirinç Kepeği Yağı
* 1 y. kaşığı Nar Çekirdeği Yağı

*1 y. kaşığı Macadamia Yağı
* 1 y. kaşığı Kara Üzüm Çekirdeği Yağı

# Elinizde ki yağlara göre aynı ölçüler ile karışımı değiştirebilirsiniz, ben bu oranda karışım yaptım kullanıyorum.


Haftada 2-3 gece yüzünüzü sabununuz ile yıkadıktan sonra tüm yüzünüze (4-5 damla yeterli gelir) parmak uçlarınızla aşağıdan yukarıya masaj yaparak uygulayın.

#Bu karışıma  son zamanlardaki gözdem macadamia yağını ekledim, çok güzel emiliyor, şahane bir ışıltı bırakıyor 


---- Kil Maskesi ----


* 1 tatlı kaşığı Kil
* 4 tatlı kaşığı Gül Suyu veya Lavanta Suyu (elinde gül suyu, lavanta suyu olmayan normal su kullanabilir)# Denedim kızlar kıvamı tam oluyor, tüm cildinize sürün ister hafif kuruduğunda ovarak çıkartık ister kuruduğunda eliniz su alıp yuvarlak hareketlerle durulayın 


(Sivilce problemi olanlar: Tariften bir tatlı kaşığı gül suyu yada lavanta suyu çıkartıp 1 tatlı kaşığı %25lik glikolik asit yada %20 laktik asit ekleyebilirsiniz).

* 1 çay kaşığı pirinç kepeği yağı yada nar çekirdeği yağı ekleyebilirsiniz

(Tarifim Gingseng katkılı kil içinde geçerlidir)
Cilt tipinize göre haftada 2 gün yapabilirsiniz---- %20 Laktik Asitli Tonik ----

* 1 şişe %20lik Laktik Asit (1 şişesi 20ml)
* 60ml Gül Suyu yada Lavanta Suyu (hassas cildi olanlar 90ml kullanmalı)
* 5 damla Pirinç Kepeği Yağı
* 5 damla Nar Çekirdeği Yağı
* 5 damla 
Kara Üzüm Çekirdeği Yağı
* 5 damla Lavanta Yağı

#Sabahları ve akşamları yüz, boyun bölgenizi bir pamuğa damlatıp silebilirsiniz.


(Oran sorunsuz soyma yapmıyor ama güneş koruyucu kullanmalısınız neticede mikro peeling yapıyor, içine eklediğim yağlar peeling yanında nemlendirme ve besleme, cildin yenilenmesine destek verecek)


#Lütfen toniği diğer tonikler gibi cildinize bastıra bastıra uygulamayın, cildiniz ıslansın ve o şekilde kurusun, kuruduktan sonra tekrar sürün ve yine kurusun. Bastırırsanız tahriş eder.


Oranın cildinize çok geldiğini düşünürseniz 30ml daha gül suyu veya lavanta suyu ekleyebilirsiniz.

Evet gelelim haftalık rutin bakım planımıza. Evinizin, sosyal hayatınızın ve işinizin durumuna göre sizler sıralamayı değiştirebilirsiniz.


* Kil maskesi / haftada 1-2 defa
* Yağ karışımı / haftada 2-3 gece
* Ozon yağı / haftada 1-2 gece 

* Laktik Asitli Tonik / Gece yatmadan önce yüzünüzü yıkar ve toniğinizi uygulayıp uyursanız etkisi daha iyi olur.

Bakım gecesine örnek vereyim:

*Kil maskenizi sürüp kuruduktan sonra yıkar yağ bakımı uygulayabilirsiniz, sabah uyandığınızda yüzünüzü nar sabunuyla yıkayıp toniğiniz ile silebilirsiniz sonrada nemlendircinizi sürüp tamamlarsınız 


* Laktik Asitli Tonik / Gece yatmadan önce yüzünüzü yıkar ve toniğinizi uygulayıp 10 dk sonra da istediğiniz yağ bakımınızı yapıp uyursanız etkisi daha iyi olur.

Bakım gecesine örnek vereyim:

*Kil maskenizi sürüp kuruduktan sonra yıkar yağ bakımı uygulayabilirsiniz, sabah uyandığınızda yüzünüzü nar sabunuyla yıkayıp toniğiniz ile silebilirsiniz sonrada nemlendircinizi sürüp tamamlarsınız .

Güle güle kullanın bakımlı arkadaşlarım

Uyarıcı Bilgilendirme: Her Hakkı Saklıdır ©

Bu Web Sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi, belge ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sinai mülkiyet hakları tarafıma aittir. Bu Web Sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.
Internet sitesinde bulunan hiçbir bilgi; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı kaynak gösterilmeden başka bir web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz...